Piłkarze w miejskim finale

Rozgrywki piłkarskie dla chłopców klas 4-6 zakończyły się ekscytującym finałem, a nasza drużyna przebojowo przeszła przez kilka etapów, dostarczając niesamowitych chwil sobie, kibicom i swojemu opiekunowi.

W pierwszym etapie rozgrywek zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie, wygrywając kolejno 2:1 z SP7, 5:0 z SP10 oraz 4:1 z SP3. Ten imponujący początek turnieju, który udowodnił, że jesteśmy w świetnej formie nastroił nas pozytywnie na kolejny turniej.

W drugiej rundzie przyszedł czas na starcie z dwiema drużynami z SP9. Obie te drużyny były uważane za faworytów do zajęcia pierwszych miejsc w mieście, jednak wykazaliśmy się ogromną odpornością psychiczną, stanęliśmy na wysokości zadania i wygraliśmy jeden z meczów 1:0. Mimo że drugi mecz zakończył się porażką 5:1, to awansowaliśmy do wielkiego finału, co było już samym w sobie ogromnym sukcesem.

W finale, który odbył się na obiektach sportowych SP9, nasza drużyna stanęła naprzeciwko rywali z SP8. W pierwszym meczu niestety przegraliśmy 3:1. W drugim meczu, walcząc o trzecie miejsce, drużyna udowodniła swoją wyjątkową determinację. Pomimo trzybramkowej straty (3:0) naszym chłopcom udało się strzelić dwie bramki doprowadzając do niezwykle emocjonującej końcówki. Niestety zabrakło czasu na dogonienie rywala i doprowadzenie do dogrywki. Mimo tej porażki, drużyna zakończyła turniej na 4. miejscu w mieście.

Warto podkreślić, że mimo przegranych w finale, nasza drużyna wykazała się ogromnym charakterem, dając dowód na to, że piłka nożna to nie tylko sport zespołowy, ale także narzędzie do rozwoju wielu kluczowych umiejętności i wartości, które mają znaczenie zarówno na boisku, jak i poza nim. To były niezwykle udane rozgrywki, które dostarczyły uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji. Gratulacje dla całej drużyny za ich wspaniałą postawę i za osiągnięcie 4. miejsca, które jest wyjątkowym wynikiem w historii naszej szkoły!

Drużynę SP1 reprezentowali: Błażej Pilarczyk, Sebastian Karkuzewicz, Filip Osypiuk, Kacper Drabarczyk, Szymon Podniesiński, Wiktor Wyszomierski, Mikołaj Fryś oraz Tobiasz Kazimierczak.

tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content