Trzy razy złoto w pływaniu

Dnia 8 listopada 2023 r. w Parku Wodnym Siedlce odbyły się Mistrzostwa Siedlec w pływaniu im. Marii Żyburowej. Naszą szkołę pod opieką p. Anety Tomaszewskiej reprezentowało sześcioro uczniów: Igor Lemieszek z kl.8a, Dominik Grochowski z kl. 6a, Jakub Schuetz z kl.5a, Olgierd Rzeźniczak z kl.5a, Damian Woźnica z kl.2b i Marcjanna Biały z kl.2b.

Wspaniale zaprezentowali się nasi najmłodsi reprezentanci zdobywając dwa złote medale, zarówno Damian jak i Marcjanna wywalczyli I miejsca i złote medale stylem klasycznym na dystansie 25m. Damian Woźnica płynął również stylem dowolnym na dystansie 25m i uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Trzeci złoty medal wywalczył, we wspaniałym stylu Igor Lemieszek, który pokonał dziewięciu konkurentów z innych szkół i zajął I miejsce stylem klasycznym na dystansie 50m z czasem 39,14s.

Pozostałe wyniki:

Dominik Grochowski – 17 miejsce 50m stylem klasycznym

Jakub Schuetz – 21 miejsce 50m stylem dowolnym

Olgierd Rzeźniczak – 22 miejsce 50m stylem dowolnym

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

tekst i zdjęcia: A. Tomaszewska

Skip to content