„Gdzie dwóch się bije – czyli jak Polska odzyskała niepodległość”

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, jest najważniejszym dniem w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji 8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia podczas, której uroczyście świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor Magdalena Olszewska- Silna. Przypomniała zgromadzonym istotne wydarzenia z historii, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pań: Doroty Kondraciuk, Katarzyny Buzuk, Justyny Karwowskiej zaprezentowała klasa 6b. Podczas spektaklu wykorzystano prezentację multimedialną przedstawiającą przysłowia i skojarzenia, które wyjaśniały zawiłe dzieje państwa polskiego od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości społeczność szkolna utrwaliła poprzez rozwiązywanie zagadek historycznych i piosenkę w rytmie rapu zachęcającą do wspólnego świętowania.

Oprawa akademii:
– konferansjerzy: Maria Smyk, Mateusz Schuetz kl. 7a
– poczet sztandarowy- p. Paweł Kuligowski, uczniowie kl. 8a
– nagłośnienie: p. Karolina Klimczyk, p. Ireneusz Dyć, uczniowie kl. 8a
– dekoracja: p. Aneta Tomaszewska

Podczas realizacji wydarzenia wykorzystano sprzęt nagłaśniający z zasobów programu #LaboratoriaPrzyszłości

Tekst: Dorota Kondraciuk
Foto: Karolina Klimczyk

Skip to content