Malowanie ustami

Chętne klasy z naszej szkoły przystąpiły do projektu Mój SPEcjalny bohater. Jego celem jest kształtowanie wrażliwości i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami oraz likwidowanie stereotypów i uprzedzeń związanych z różnymi ograniczeniami.
Osoby niepełnosprawne borykają się z różnymi niedogodnościami wynikającymi z niepełnosprawności. Obok nas żyje wiele osób mających niesprawne kończyny, jednak znakomicie potrafią czerpać siłę z tych deficytów i zrekompensować brak sprawności kończyn górnych. Uczniowie mogli zgłębić ten temat podczas lekcji zakończonej warsztatami malowania bez użycia rąk. Malowały trzymając pędzle ustami lub przedramieniem. Z zadaniem poradziły sobie świetnie, choć stwierdziły, że zadanie do łatwych nie należało.