Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Tego dnia w naszej szkole wyeksponowano gazetkę, zawierającą najważniejsze informacje dotyczące cukrzycy. Oprócz tego uczniowie z kl. 4a poprowadzili krótką audycję przez szkolny radiowęzeł, aby przypomnieć wszystkim o tak ważnym temacie, jakim jest ta choroba. Międzynarodowe święto, o którym mowa,  obchodzone jest każdego roku w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Friedricka Bantinga. Ustanowiła je Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna w 1991r. Na cukrzycę choruje coraz więcej osób, w tym dzieci i młodzież. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat: objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z wspomnianą chorobą. W tym roku tematem przewodnim jest – Cukrzyca: znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny!

Tekst i zdjęcia: Kinga Domańska, Magdalena Matyszczak 

Skip to content