„MÓJ PLAC BRONI”– PIĄTOKLASIŚCI STWORZYLI PIĘKNE MAKIETY

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z lektur obowiązkowych w klasie V szkoły podstawowej. Autor w powieści opisuje historię dwóch grup chłopców, którzy walczą o miejsce do zabawy. Było to miejsce wyjątkowe. Plac – zwykły skrawek ziemi, ogrodzony z jednej strony płotem, a z pozostałych stron zamknięty przez szare mury kamienic.

I tak uczniowie klasy 5 b zainspirowani lekturą stworzyli wspaniałe makiety, stanowiące odwzorowanie Placu Broni. Każda z prac zawierała m.in.: sągi drewna, starą wozownię, tartak, budkę z desek, w której mieszkał Słowak pilnujący placu. Wśród tych elementów zostali umieszczeni bohaterowie (chłopcy).

Do wykonania makiet piątoklasistom posłużyły różnego rodzaju materiały m.in.: rośliny, kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, pudełka i inne materiały.

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali w sali szkolnej oraz na wystawie w holu głównym.

Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności i pracowitości.

Tekst: p. Magdalena Olszewska-Silna
Zdjęcia: p. Katarzyna Buzuk

Skip to content