Przerwa na Czytanie 2023

W czwartek, 26 października 2023 roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej  Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji było w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Cała społeczność szkolna wysłuchała informacji przez radiowęzeł na temat akcji oraz został odtworzony wiersz Wisławy Szymborskiej w wykonaniu znanej wokalistki Sanah.
Tego dnia na korytarzu szkolnym oraz w bibliotece zorganizowano strefy czytania poświęcone patronom roku 2023: Mikołajowi Kopernikowi, Janowi Matejce oraz Wisławie Szymborskiej. Strefy czytania cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów jak i pracowników naszej szkoły. Uczniowie czytali samotnie lub w małych grupkach. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w bibliotece i w salach lekcyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „Szuflada Szymborskiej” w której znalazły się wiersze oraz sentencje autorki.
W tym roku po raz pierwszy dzięki współpracy z firmą LEGIMI zostały bezpłatnie udostępnione uczniom książki do czytania w formie ebooków i synchrobooków w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Tekst: D. Kondraciuk
Zdjęcia: J. Hardej, E. Jurzyk-Niedziółka

Skip to content