DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA W NASZEJ SZKOLE

15 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina. Tego dnia chętni uczniowie uczący się języka niemieckiego mogli sprawdzić swoją wiedzę o św. Marcinie i obchodach Dnia Św. Marcina w Niemczech biorąc udział w quizie przeprowadzonym w aplikacji Kahoot. W tej rywalizacji najlepsza okazała się uczennica klasy 7b Sandra Zdun. Drugie miejsce zajęła Maria Smyk uczennica kl. 7a a trzecie Dawid Panasiuk z kl. 7a.
Najładniejszy plakat przybliżający postać św. Marcina i obchody tego dnia w Niemczech wykonał uczeń klasy 7a Maciej Korneluk a oryginalne latarenki, nieodzowny element pochodów organizowanych w Dniu Św. Marcina u naszych zachodnich sąsiadów przygotowali uczniowie klasy 7a Michalina Wrona i Maciej Korneluk.
W obchody Dnia Św. Marcina włączył się również Szkolny Klub Wolontariatu, piekąc tradycyjne rogale.
W akcji wzięło udział 8 klas: 4a, 5a, 5b, 6a,6c, 7a 7b i 8a. Najbardziej przedsiębiorczy okazali się wolontariusze z klasy 4a, którym udało się zebrać 300 złotych i 20 groszy. Pozostali wolontariusze również przygotowali mnóstwo smakołyków. W sumie cały zysk wyniósł 882 złote i 20 groszy. Suma ta przeznaczona będzie na zakup artykułów żywnościowych i środków czystości w ramach dwóch akcji charytatywnych. Pierwsza to Wrzuć cukierka do pudełka dla dzieci z domów dziecka znajdujących się w naszej najbliższej okolicy: dla Domu Dziecka „Dom pod Kasztanami” w Siedlcach i „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach. Druga obejmuje pomoc finansową oraz rzeczową kierowaną do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych zlokalizowanych w województwie mazowieckim.
Jeszcze raz dziękujemy tym uczniom i rodzicom, którzy przygotowali rogaliki. Jesteśmy również wdzięczni za hojność tych, którzy je zakupili.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Św. Marcina.

Ewa Jurzyk-Niedziółka
opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content