Dzień Łamańców Językowych w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych świętuje się w drugą niedzielę listopada. W tym roku obchodzono je 12 listopada.
Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swoich sił „w łamaniu języka” korzystając z materiałów zamieszczonych na gazetce wyeksponowanej na korytarzu przy bibliotece szkolnej. 14 listopada na długiej przerwie na miłośników łamańców językowych, którzy podjęli wyzwanie i poprawnie je wymówili w jęz. angielskim, niemieckim, ukraińskim lub polskim czekała słodka niespodzianka.
Z tej okazji zorganizowany został także konkurs – Łamańce Językowe dla każdego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach – klasy 1-3 (2 łamańce w jęz. angielskim), klasy 4-6 (2 łamańce w jęz. angielskim) oraz klasy 7-8 (2 łamańce po angielsku i 2 po niemiecku). Uczniowie nagrywali swoją wypowiedź w aplikacji Vocaroo i przesyłali pocztą mailową do organizatorów konkursu.
Biorąc pod uwagę zarówno szybkość jak i poprawność wymowy organizatorzy przyznali następujące miejsca:
KLASY 1-3
I miejsce – Maja Ochnik 2b
II miejsce – Natalia Masternak 1a
III miejsce – Julia Pulikowska 2a
wyróżnienie – Aleksandra Mateusiak 1a
KLASY 4-6
I miejsce – Maciej Pulikowski 6b
wyróżnienie – Natalia Księżopolska 5a
KLASY 7-8
I miejsce – Maria Smyk 7a
wyróżnienie – Sandra Zdun 7b

Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i konkursie.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych!
Karolina Łada
Ewa Jurzyk-Niedziółka

Skip to content