Uroczystość Pasowania na Ucznia

Pasowanie na ucznia to wyjątkowy moment, na który z niecierpliwością czekali nasi pierwszoklasiści, ich rodzice oraz Pani Dyrektor i Grono Nauczycieli.  W ten uroczysty i świąteczny wtorek – 21 listopada, najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.

Wszyscy zgormadzeni na uroczystości wysłuchali ujmujących i motywujących słów Pani Dyrektor Magdaleny Olszewskiej-Silnej oraz pełnego osobistych wspomnień przemówienia Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Daniela Ochnika.

Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały część artystyczną, w której potwierdziły, wobec całej społeczności Jedynki, że są dobrze przygotowane do stania się jej pełnoprawnymi uczniami. Po występach, w obecności pocztu sztandarowego, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali przez Panią Dyrektor uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Potwierdzeniem tego wyjątkowego aktu były imienne dyplomy. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Duda z klasy 8a wraz ze swoją zastępczynią – Marią Smyk z klasy 7a skierowały do pierwszaków wiele serdecznych życzeń i  zapewnienie o wsparciu, którego mogą oczekiwać od swoich starszych koleżanek i kolegów. Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom i ich rodzicom oraz podziękowała osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Wszystkie momenty, a szczególnie te najbardziej podniosłe, zostały uwiecznione na zdjęciach.

Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści, ze swoimi wychowawczyniami  i najbliższymi, udali się na słodki poczęstunek do klas, gdzie czekały na nich niespodzianki przygotowane przez rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści, witajcie w gronie uczniów naszej szkoły!

Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych:
p. Małgorzatę Bielugę, p. Justynę Mościcką, p. Ewę Kubuj oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie – p. Ewę Kościeszę.

Konferansjerzy – uczniowie klasy 4b: Zofia Gajowniczek i Szymon Szaniawski.

Sekcja organizacyjna – dziewczęta z klasy 4b:  Joanna Korneluk, Oliwia Kulik i Amelia Wąsowska.

Nagłośnienie – opieka p. Ireneusz Dyć, obsługa techniczna – uczniowie klasy 8a: Michał Chromiński, Oliwier Rzążewski oraz klasy 6a: Dominik Grochowski i Sebastian Karkuzewicz.

Opieka nad pocztem sztandarowym:  p. Paweł Kuligowski, skład pocztu – uczniowie klasy 8a: Kinga Borkowska, Natalia Niepogoda i Marcel Major.

Organizacja sali: p. Ewa Sławińska i p. Paweł Kuligowski.

Dekoracje: p. Justyna Mościcka, pracownicy obsługi – p. Janusz Izdebski i p. Anna Łukasiak oraz uczennice klasy 8a: Natalia Niepogoda i Kinga Borkowska.

Podczas organizacji wydarzenia wykorzystano sprzęt nagłaśniający z zasobów programu #LaboratoriaPrzyszłości

Tekst – p. Małgorzata Bieluga
Zdjęcia – p. Karolina Łada

Skip to content