W gronie najlepszych nauczycieli na Mazowszu

Pani Weronika Paczuska – wychowawczyni klasy 8a i nauczycielka języka angielskiego znalazła się w gronie najlepszych nauczycieli-opiekunów na Mazowszu.

W piątek – 24 listopada br., w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, pani Elżbieta Lanc – członkini zarządu województwa mazowieckiego wręczyła laureatom konkursu nagrodę finansową.

Konkurs „Opiekun Stypendysty” jest organizowany przez samorząd Mazowsza od 2017 roku i ma na celu wyłonienie najlepszych nauczycieli-opiekunów, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.   W roku szkolnym 2022/2023 stypendystami programu zostali: Aleksander Michalak z klasy 7a, Zofia Bryńczak oraz Pola Rzeźnik z klasy 8a.

Jak powiedziała pani Weronika Paczuska: Są to niezwykle pracowici, uzdolnieni uczniowie ze świetnymi wynikami w nauce, których rozległa wiedza, pasja oraz ciężka praca zaowocowała sukcesem. Za ich osiągnięciami stoją Rodzice, którzy wspierali ich we wszystkich podejmowanych działaniach. To był dla mnie zaszczyt prowadzić ich, pomóc im się rozwijać, motywować i wspierać.

Zarówno nasi uczniowie jak ich opiekun podjęli wspaniałe wyzwanie przekraczania granic swoich możliwości edukacyjnych, dydaktycznych, ale również próbę charakteru.

Pani Weronika Paczuska bez wątpienia zasługuje na docenienie, co podkreśliła pani Elżbieta Lanc podczas przemówienia skierowanego do zebranych na uroczystości: Pasja, zaangażowanie, poczucie misji – to cechy charakteryzujące prawdziwego pedagoga. Bez nich nie może być mowy o rzetelnym i efektywnym uczeniu dzieci i młodzieży, tym bardziej jeśli chodzi o wyjątkowo uzdolnionych uczniów, którzy potrzebują szczególnego oraz indywidualnego podejścia. O naszych laureatach nagrodzonych w tegorocznym konkursie realizowanym przez samorząd Mazowsza, mogę z dumą powiedzieć, że to fantastyczni, oddani nauczyciele i wspaniali ludzie. Dzielą się ze swoimi podopiecznymi, nie tylko wiedzą oraz doświadczeniem, ale bardzo często poświęcają także swój czas prywatny. [1]

Ogromne gratulacje dla pani Weroniki !!!


[1] Informacja prasowa, fragment przemówienia pani Elżbiety Lanc wygłoszony podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Opiekun Stypendysty Roku”, który odbyła się w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, 24.11.2023 r.

Skip to content