Andrzejki w klasie IVB

Zgodnie z tradycją w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja, odbywają się zabawy i wróżby andrzejkowe.
Magiczna andrzejkowa atmosfera zapanowała w naszej klasie 30 listopada niemal od samego rana. Zanim przystąpiono do wróżb, dzieci oglądając film, poznały historię tego święta oraz wróżby z różnych regionów Polski. Aby umilić nam ten czas rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, poznawały swoje przyszłe zawody, magię liczb. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Buty Szymona K. i Marysi pierwsze przekroczyły próg klasy. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się wróżba z magiczną kulą. Wróżka Natalia przepowiadała przyszłość. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z „przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i wszyscy dobrze się bawili.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Sollich

Skip to content