Wycieczka na Komendę Policji w Siedlcach

27 listopada 2023 r. klasa VIc naszej szkoły odwiedziła Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Wycieczka była ciekawym doświadczeniem oraz okazją do zdobycia wiedzy na temat pracy policji oraz funkcjonowania tego ważnego organu w naszym społeczeństwie.
Po dotarciu na miejsce przywitała nas serdecznie starszy sierżant Barbara Jastrzębska i zaprosiła na pokaz tresury psa policyjnego. Uczniowie dowiedzieli się, że psy przechodzą specjalistyczne szkolenia, a kiedy osiągną sędziwy wiek przechodzą na emeryturę. Dzieci miały możliwość zwiedzić różne działy komendy. Zobaczyły sale dyżurne, gdzie policjanci monitorują sytuację na terenie miasta, jak również pokoje przejściowe i przesłuchań, gdzie prowadzone są dochodzenia i przesłuchania podejrzanych. Warto podkreślić, że atmosfera panująca na Komendzie była profesjonalna i sprzyjająca nauce. Kolejnym punktem programu było spotkanie z technikami policyjnymi z działu kryminalnego, którzy opowiedzieli jak zbierają materiały do badań, uczniowie pobrali odcisk swojej dłoni. Odwiedzili także policyjne siłownie, w których policjanci dbają o swoją sprawność fizyczna, pokój odpraw i dyslokacji, czyli miejsce gdzie codziennie rano otrzymują przydziały zdań. W trakcie wizyty podkreślono znaczenie współpracy społeczności lokalnej z policją. Funkcjonariusze zachęcali do zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji, by zapobiec przestępstwom.
Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas oraz za możliwość bliższego poznania ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Tekst: Joanna Mendza
Zdjęcia: Urszula Borkowska, Joanna Mendza

Skip to content