Święta tuż, tuż

Przygotowania do świąt rozpoczęły klasy: 2a i 3a. Dnia 30 listopada dzieci odwiedziły Fabrykę Bombek. W dziale „dmuchalnia” zobaczyły, jak podgrzewa się szklane rurki, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, które następnie przekształcały się w bombki. Kolejny proces to srebrzenie i lakierowanie. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali nanoszenie na bombki farb, które nadawały im unikalnego wyglądu i sprawiały, że każda stawała się wyjątkowa. Dzieci przekonały się, że to ciężka i odpowiedzialna praca.
Podsumowaniem pobytu w fabryce, były warsztaty plastyczne z malowania, które polegały na własnoręcznym udekorowaniu bombki za pomocą różnych materiałów. Towarzyszyły temu niesamowite emocje i przeżycia. Doskonalenie umiejętności i rozwijanie kreatywności w sposób twórczy, to jeden z elementów realizacji profilu artystycznego klas. Ostatnim punktem wycieczki był park wilanowski, gdzie podziwialiśmy – Królewski Ogród Świateł. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci.

Tekst i zdjęcia: Karolina Klimczyk

Skip to content