Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, częstego sięgania po książki oraz regularnego czytania, zarówno samodzielnie, jak i z udziałem najbliższych.
Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdzały ich znajomość z baśni i bajek dla dzieci. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek.
Każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu i otrzymało imienną zakładkę do książki. Nauczyciele bibliotekarze życzą pierwszoklasistom miłości do książek i nigdy niekończącej się pasji czytania.

Tekst: J. Hardej
Zdjęcia: M. Bieluga, K. Klimczyk, J. Mościcka

Skip to content