Debata międzyklasowa BLASKI I CIENIE ŻYCIA Z TELEFONEM

Temat szkodliwości telefonów komórkowych powraca co jakiś czas….Czy naprawdę jest on narzędziem, bez którego w dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować? Sąd nad telefonem był tematem debaty przedstawicieli klas 4-8, która odbyła się 7 grudnia. Organizatorem polemiki był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, a gościem specjalnym – Pani Dyrektor Magdalena Olszewska- Silna.
Zadaniem uczestników spotkania było przedstawienie wypracowanych wcześniej na godzinach wychowawczych w swoich klasach argumentów, wskazujących korzyści oraz wady płynące z użytkowania telefonów i smartfonów.
Niemalże wszyscy uczniowie byli zdania, że pomimo zagrożeń, jakie niosą ze sobą telefony, nie warto ich do końca skreślać, gdyż korzystanie z takich urządzeń jest bardzo funkcjonalne – pomaga w nauce i pracy. Jednak warto czasami zrezygnować z „fonu”, odpocząć od niego i przeznaczyć czas na inne zajęcia – spacer, sport czy chwile z bliskimi.
Dziękujemy wszystkim osobom, uczestniczącym w debacie za trafne spostrzeżenia, prezentację i obronę własnego stanowiska oraz kulturalną dyskusję.

Samorząd Uczniowski
Tekst: Dorota Kępa
Zdjęcia: Michalina Bajek kl. 8a i Nadia Serementa kl. 7a

Skip to content