Szkolni Tropiciele Sztuki

Uczniowie klasy 1a, to niekwestionowani, certyfikowani Szkolni Tropiciele Sztuki. Zdobycie certyfikatu było nie lada wyzwaniem. Należało wykazać się spostrzegawczością i umiejętnościami poszukiwawczymi, dopełnionymi…matematyką i wiedzą ogólną o sztuce. Ale, zacznijmy od początku…
19 grudnia, klasa 1a wzięła udział w autorskich warsztatach Szkolni Tropiciele Sztuki zorganizowanych przez p. Katarzynę Buzuk. Celem głównym spotkania było obejrzenie wystawy prac malarskich uczniów klas. 3-6, które powstały w tracie wrześniowego pleneru w Drohiczynie, a niespodzianką zdobycie wspomnianego certyfikatu. Krok po kroku, jak na klasę artystyczną przystało, nasze Pierwszaki wprowadzone zostały w świat sztuki. Poznały muzealny savoire- vivre, dowiedziały się, co to jest plener malarski, czym różni się sztaluga studyjna od plenerowej, do czego służy szpachelka oraz co to jest blejtram. By zdobyć certyfikat wykonywały przeróżne zadania z dziedziny sztuki oraz… matematyczne, gdzie między innymi należało policzyć wyeksponowane sztalugi lub wskazać na ilu obrazach namalowano psa… Certyfikat został zdobyty! Gratulujemy!

Tekst – Katarzyna Buzuk
Film i zdjęcia – Małgorzata Bieluga

Skip to content