Niezwykłe spotkanie

Z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami 11 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas VI b,c i VIII a z przedstawicielami Fundacji L. Grochowskiej. Pani Małgorzata Rek, instruktor ceramiki oraz podopieczne Patrycja i Magda opowiadały o misji fundacji, którą jest wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną, włączanie ich do życia zawodowego i społecznego poprzez zatrudnienie. W fundacji znaleźli pomoc również uchodźcy z Ukrainy.
Pani Małgosia w ciekawy sposób pokazała warsztat ceramiczny i sposób tworzenia przedmiotów z gliny. Przesympatyczna, radosna Patrycja opowiedziała o swojej pracy w Cafe Fryderyk, gdzie serwuje pyszną kawę, herbatę, czekoladę i ciastka. Kawiarnia znajduje się przy ul. Brzeskiej w Siedlcach. Magda, pasjonatka ceramiki, tworzy różne dzieła w Warsztacie Rekodzieła Artystycznego. Szczególnie upodobała sobie malarstwo Vincenta van Gogha i czerpie inspiracje z jego prac.
Goście obdarowali nas miłymi upominkami, które będą przypominać o ich wizycie.
Obok nas żyją osoby niepełnosprawne, pracują, chcą być akceptowane i traktowane na równi ze wszystkimi. Bezpośredni kontakt jest doskonałą okazją do nauki tolerancji, akceptacji i szacunku dla różnic. Pragnęlibyśmy, aby nasi uczniowie pamiętali, że każdy człowiek jest inny i wartościowy, niezależnie od swoich umiejętności czy wyglądu, ma godność i zasługuje na szacunek.

Tekst: Joanna Mendza
Zdjęcia: Justyna Karwowska, Mariusz Mazur

Skip to content