Przedstawienie Jasełek w SP1

Dnia 20 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Siedlcach miało miejsce uroczyste przedstawienie Jasełek, w wykonaniu klasy IIIa i IIIb.
Jasełka to widowiska opowiadające o świętach Bożego Narodzenia i spisku króla Heroda.
Uznaje się, że ich twórcą był święty Franciszek z Asyżu.
W języku polskim nazwa jasełka wywodzi się od staropolskiego słowa -jasło- oznaczającego żłób. I to właśnie przy żłóbku, w którym narodził się Jezus z Nazaretu – Zbawiciel Świata, rozgrywają się kluczowe wydarzenia jasełkowych uroczystości.
Nasza szkoła podtrzymując tę piękną tradycję, opowiedziała krótką historię pewnej klasy, do której zawitali niecodzienni goście…
Uczniowie wcielili się w role Świętej Rodziny, pasterzy, królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara, wprowadzając wszystkich zebranych w ten niecodzienny nastrój. Scenariusz opracowały panie – Tatiana Jastrzębska i Marina Winogradowa. Oprawę muzyczną przygotowała pani Karolina Klimczyk. Na oboju zagrał Franciszek Skup, uczeń kl. VIIa, a kolędę W żłobie leży zaśpiewała solo Wanessa Kurek – uczennica kl. VIc. Dekorację przygotowały panie- Angelika Izdebska- Pietrzycka oraz Ewa Kościesza.
Następnie życzenia świąteczne gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły złożyła pani dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, pani wicedyrektor Weronika Paczuska, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
To był wspaniały, świąteczny dzień…
Tekst- Tatiana Jastrzębska
Zdjęcia- Katarzyna Buzuk

Skip to content