Bezpieczne ferie zimowe z polską Policją @PolskaPolicja

Rozpoczęły się ferie i czas zimowych urlopów. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpiecznego wypoczynku zimą przygotowanych przez polską policję.

Pamiętajmy:

– do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać należy miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych;

– nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

– korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów itp. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;

– nie dołączać sanek do jadącego samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

– podczas zabaw na śniegu i lodowisku, należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu, lub pod opiekę zaufanej osoby.

Zadbajmy wspólnie, by wypoczynek naszych dzieci był radosny i bezpieczny i pamiętajmy, że zawsze czy to podczas podróży, czy też podczas wypoczynku w sytuacjach, gdy jest to potrzebne zawsze, można się zwrócić o pomoc do policjantów.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu”

Fragmenty artykułu pt. „Aby ferie były bezpieczne” (Dostęp 15.01.2024 r. https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/aktualnosci/aktualnosci/91794,Aby-ferie-byly-bezpieczne.html)

Grafika „Bezpieczne ferie” (Dostęp 15.01.2024 r.https://policja.pl/pol/aktualnosci/240266,Bezpieczne-ferie-2024.html)

Skip to content