Projekt “Podaj dalej dobro”

Nasza szkoła 14 lutego 2024 włączyła się w projekt “Podaj dalej dobro” organizowanym przez Akademię Młodego Nauczyciela. Projekt ma za zadanie edukować, rozwijać i uwrażliwiać najmłodszych na pomoc drugiemu człowiekowi, stawiając sobie za wzór śp. Helenę Kmieć. Uczniowie realizując przedsięwzięcie, mają okazję rozwinąć swoje talenty oraz kształtować postawy społeczne.
Tego dnia uczniowie klasy 2a, wraz z opiekunami, rozmawiali na temat czynienia dobra oraz okazywania empatii w stosunku do innych ludzi. Następnie wykonywali kartki walentynkowe dla swoich bliskich.
Natomiast uczniowie klasy 4a, wraz z opiekunami, rozdawali własnoręcznie przygotowane znaczki z zapisanymi zwrotami grzecznościowymi oraz życzeniami. Dzieci zmierzyły się z reakcjami przypadkowych przechodniów na wręczane plakietki. Ta akcja wywołała w uczniach wiele emocji.
Uświadomiło to dzieciom, że każdy może pomagać drugiemu, bez względu na swój wiek. Na takie działania wystarczy poświęcić czas i podać dobro dalej.

Opiekunowie: Magdalena Matyszczak, Angelika Izdebska- Pietrzycka, Beata Pniewska, Urszula Borkowska
Zdjęcia: A. Izdebska-Pietrzycka, M. Matyszczak

Skip to content