Twórczość rysunkowa Igi Sterny

W naszej szkolnej Strefie Pasji i Talentów z przyjemnością prezentujemy pasje Igi Sterny – uczennicy klasy 1a.

Dziewczynka wykazuje silne zainteresowanie aktywnością rysunkową. Jej próby odwzorowania są widoczne w pierwszych krokach w kaligrafii oraz eksploracji tematyki baśniowej i realistycznej. Wyraża delikatność i wrażliwość poprzez precyzyjne prowadzenie linii i kresek, posługując się szeroką paletą barw, szczególnie preferując ciepłe kolory, które sąsiadują ze sobą harmonijnie.

W twórczości Igi można dostrzec próby przedstawienia przestrzeni, co świadczy o rozwijających się umiejętnościach obserwacyjnych i wyobraźni przestrzennej. Radość, satysfakcja oraz poczucie swobody są widoczne w jej działaniach, odzwierciedlając świat dziecięcej wyobraźni. Uczennica wykazuje również spontaniczne próby cieniowania oraz eksperymenty z twardością ołówków, co świadczy o jej naturalnej ciekawości i poszukiwaniu nowych technik. Twórczość rysunkowa Igi jest wyrazem dziecięcych poszukiwań oraz dążenia do wyrażenia siebie poprzez sztukę.

Życzymy naszej uczennicy czerpania satysfakcji na drodze wyrażania siebie poprzez działania plastyczne oraz wielu inspiracji z otaczającego ją piękna.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Bieluga

Skip to content