Great Legends of England

Dnia 11 kwietnia 2013 roku odbyło się w naszym gimnazjum podsumowanie projektu edukacyjnego „Great Legends of England”. Inicjatorką projektu była pani dyrektor, Magdalena Olszewska-Silna,  natomiast koordynatorkami całości przedsięwzięcia pani Małgorzata Ponikowska i pani Monika Walęcka – nauczycielki języka angielskiego. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych postaci dwóch bohaterów najsłynniejszych legend brytyjskich, Robin Hooda oraz króla Artura.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7 i  Szkoły Podstawowej nr 11 z wychowawcami i nauczycielami oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 p. Aldona Zagalska, a także Kierownik Zespołu ds. Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży p. Jadwiga Skup. Nie zabrakło też przedstawicieli mediów.
Projekt rozpoczął się od  przedstawienia w języku angielskim „Robin Hood” przygotowanego przez uczniów klasy 1a. Później uczniowie wzięli udział w licznych konkursach związanych z tematem przewodnim projektu.
Zwycięzcy konkursów:
Szkoła Podstawowa nr 7
1. miejsce  – klasa 6D
2. miejsce – klasa 6A
3. miejsce – klasa 6E
Szkoła Podstawowa nr 11
1. miejsce – klasa 6B
2. miejsce – klasa 6A
3. miejsce – klasa 6D
Zwycięzcy konkursów przeprowadzonych dla uczniów szkół podstawowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z logo Publicznego Gimnazjum nr 1 w Siedlcach, pendrive’y, słuchawki, konsole oraz książki w języku angielskim. Nagrody ufundowała firma Sedkomp oraz wydawnictwa językowe.
Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział w projekcie oraz wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy.
Zapraszamy do English Zone (link w zakładce po prawej stronie), aby obejrzeć film oraz zdjęcia z przedstawienia.

Skip to content