Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
W naszej szkole obchodziliśmy go 3 kwietnia . W tym dniu społeczność szklona, na znak solidarności ubrana była w kolorze niebieskim. Uczniowie mogli zapoznać się z gazetką szkolną oraz wysłuchać tematycznej audycji przez radiowęzeł.
Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji, dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
Na znak jedności z osobami w spektrum autyzmu dyrekcja szkoły ,koordynatorzy i przedstawiciele każdej z klas puścili w niebo niebieskie balony.
Nie bądź zielony w temacie autyzmu – w kwietniu bądź niebieski!!!

Koordynatorzy akcji:
Kinga Domańska – pedagog szkolny
Patrycja Cabaj – pedagog specjalny

Skip to content