Niecodzienne lekcje języka polskiego

W ostatnim tygodniu marca klasy: 4a, 4b i 6a wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Małgorzatą Jaroszczyk uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Uczniowie dowiedzieli się, na jakie działy jest podzielona ta placówka oraz czym każdy z nich się zajmuje. Pracownicy poszczególnych działów przekazali swoim gościom wiele ciekawostek dotyczących historii Siedlec, zasobów znajdujących się w zbiorach specjalnych a klasa szósta poznała rodzaje katalogów bibliotecznych.
Najwięcej czasu spędziliśmy w czytelni głównej, gdzie odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których doskonaliliśmy umiejętność korzystania ze słowników, dowiedzieliśmy się, jakie były etapy powstawania książki oraz poznaliśmy najciekawsze i najcenniejsze pozycje książkowe, jakie znajdują się w zbiorach MBP.
Te niecodzienne lekcje języka polskiego rozbudziły zainteresowania uczniów i zaowocowały tym, że wielu z nich postanowiło poszerzyć grono czytelników MBP.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content