Siedlecka Świetliczada

W dniu 18 kwietnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs pn. „Siedlecka Świetliczada”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce. Takiego typu przedsięwzięcie zorganizowane zostało po raz pierwszy w naszym mieście. Pomysłodawcą wydarzenia była pani Wioletta Stefaniuk, doradca metodyczny SCDiDN i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach. Organizatorem „Siedleckiej Świetliczady” było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Szkoła Podstawowa nr 1 współorganizowała to wydarzenie. Pani Monika Kulicka i pani Iwona Kieczka włączyły się w przygotowania konkursu. Celem imprezy było promowanie działalności świetlic szkolnych, jak również integracja uczniów, nauczycieli i dobra wspólna zabawa.

W „Siedleckiej Świetliczadzie wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych. Rywalizowali oni w czterech konkurencjach: w teście wiedzy o Mikołaju Koperniku i układzie słonecznym, w konkursie plastycznym, zawodach sportowych oraz konkurencji dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej. Tytuł „Świetlicy Roku 2024” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach. Serdecznie gratulujemy!

Tekst – Monika Kulicka

Zdjęcia – Wioletta Stefaniuk

Skip to content