Dzień Języków Obcych

W dniu 9 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w wielu konkursach w języku angielskim i niemiecki (językowych). Każdą klasę reprezentowała grupa 3-osobowa. Konkursy przeprowadzone były w trzech grupach: oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Reprezentanci każdej grupy obejrzeli scenki w języku niemieckim (w szkole, w restauracji, u lekarza) oraz filmy w języku angielskim (Barbie Doll Biography, The Missing Snows of Kilimanjaro oraz Cheese Rolling Races) oglądali też prezentacje multimedialne w języku angielskim i niemieckim, wysłuchali piosenek po angielsku i niemiecku i rozwiązali związane z nimi zadania. Następnie wykonali też quizy oraz ćwiczenia dotyczące wiadomości kulturoznawczych krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Wyniki konkursów:
Klasy pierwsze:
1. 1c
2. 1a
3. 1d
Klasy drugie:
1. 2c
2. 2d
3. 2e
Klasy trzecie:
1. 3g
2. 3e
3. 3f

Skip to content