Bal trzekolasistów 2013

W sobotę 22 czerwca w PG1 odbył się kolejny bal gimnazjalny dla rocznika 1997. Z wielką radością patrzyliśmy na młodzież kończącą szkołę. Bal otworzyła pani dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, która zwróciła się do młodzieży, rodziców, wychowawców i nauczycieli tymi słowami: „Kiedy tak patrzymy na Was, czujemy radość, wzruszenie i żal. Radość, bo jesteście piękni swą młodością. Wzruszenie, bo jesteśmy Waszymi rodzicami, wychowawcami, nauczycielami. Żal, bo odchodzicie od nas, stajecie się dorośli. Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy. Jest czas siania i czas zbierania. Czas pracy i czas zabawy. Ta piękna młodzież to także nasze dzieło. Myślę, że możemy być z nich dumni…
(…) Za Wasze zachowanie godne absolwenta Publicznego Gimnazjum nr 1 odpowiadacie dzisiaj Wy. My, nauczyciele i Wasi rodzice będziemy Was w tym wspierać, taka nasza rola – być obok i czuwać, jak kiedyś, jak zawsze…”
Młodzież rozpoczęła swój pierwszy bal polonezem, do którego przygotowała ich i ułożyła układ nauczycielka wychowania fizycznego, pani Agnieszka Tomczyk. Na twarzach rodziców, wychowawców i nauczycieli malowało się wzruszenie i łzy radości. Cieszymy się, że gimnazjaliści w tak uroczysty sposób żegnali się ze sobą i ze szkołą; bowiem szczególne, niepowtarzalne chwile winny mieć szczególną i niepowtarzalną oprawę.

Skip to content