Pożegnanie absolwentów

Dzisiejsze spotkanie jest ostatnią uroczystością, wspólnie przeżywaną w murach tej szkoły” – tymi słowami Sebastian Flanczewski – uczeń kl. 3g, prowadzący uroczystą akademię z okazji zakończenia nauki w gimnazjum przez rocznik 1997, powitał wszystkich zebranych 27 czerwca o godz. 15.30. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska- Silna, która cytując fragment z Księgi Koheleta, powiedziała, że „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”. W imieniu Rady Rodziców podziękowania dla Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły przekazała p. Ewa Łyś. Potem przedstawiciele każdej klasy złożyli uroczystą przysięgę absolwenta Publicznego Gimnazjum nr 1 w Siedlcach i przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, w której wystąpili uczniowie z klas: 3d, 3e i 3f. Młodzież zaprezentowała humorystyczną scenkę obrazującą szkolną codzienność. Dzięki projekcji filmu przygotowanego przez uczennice klasy 3d mogliśmy przypomnieć sobie najciekawsze imprezy szkolne, akademie, wycieczki itp. Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw, nagród książkowych, dyplomów, podziękowań, statuetek. Każda klasa , po raz ostatni, stanęła do pamiątkowego zdjęcia.
Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy i coś zaczyna”. Słowami tej piosenki, z łezką w oku, przyszło nam się pożegnać.

Skip to content