Pierwsza w tym roku szkolnym wyprawa do stolicy

Dnia 1 października br. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Brały w niej udział klasy 3d, 3e oraz 2a. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Uczestniczyliśmy tam w dwóch lekcjach muzealnych: „Obiady czwartkowe” i „Oświecenie – epoka światła i rozumu”. Dzięki miłemu i radosnemu przewodnikowi mogliśmy powtórzyć wiadomości z historii. Zobaczyliśmy wiele przedmiotów należących niegdyś do królów Polski. Ta część wycieczki wszystkim się podobała. Kolejna atrakcja polegała na obejrzeniu spektaklu pt.  „Kolacja dla głupca” w Teatrze Ateneum. Przedstawienie przypadło nam do gustu. Było ono bardzo ciekawe i śmieszne. Dodatkowym plusem okazał się fakt, iż w spektaklu grało wielu znanych aktorów takich jak: Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec czy Sławomir Holland. Na wycieczce nie mogło zabraknąć przerwy na posiłek i drobne zakupy. Cała wycieczka była interesująca. Wróciliśmy z niej szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń.

Skip to content