Papieskie Kremówki A.D. 2013

W dniu 16 października 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu. Ojciec Święty jak nikt inny posiadał nadzwyczajną umiejętność wsłuchiwania się w drugiego człowieka. To błogosławiony Jan Paweł II swoją postawą uczył nas, że dialog powinien opierać się na wzajemnym szacunku, poznaniu się i zaangażowaniu wszystkich stron dialogu.

Wdzięczni Bogu za każdy rok pontyfikatu bł. Jana Pawła II włączyliśmy się w naszym gimnazjum w budowę „żywego pomnika” Ojcu Świętemu. W 35 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową zorganizowaliśmy kiermasz domowych wypieków pod hasłem „Papieskie kremówki”. W ten sposób wsparliśmy  kolejny raz fundację  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która opiekuje się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z ubogich rodzin z małych miejscowości.
Młodzież przy pomocy rodziców przygotowała tak bogatą ofertę ciast, że mogłaby przebić możliwości niejednej cukierni. Na łakomczuchów czekały rozpływające się w ustach serniki, sezonowe szarlotki, czekoladowe murzynki, wszelkiego rodzaju kremowe przekładańce i ogromna oferta przeróżnych ciastek, babeczek, rogalików i mufinek. Trudno wszystko spamiętać, ponieważ każda z 18 klas naszego gimnazjum przygotowała coś pysznego. Klasa rekordzistka – IIID – przyniosła aż dziewięć ciast i zdobyła najwyższe podium z kwotą 171 zł, które udało się uzbierać ze sprzedaży słodkości. Liczy się jednak każda złotówka ofiarowana na dobroczynny cel.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta.
W tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord i zasililiśmy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotą 1161 zł 35 groszy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i już zapraszamy na kontynuację akcji w przyszłym roku.

Agnieszka Karpińska, Bogumiła Panufnik, Marina Winogradowa

Skip to content