Szczęśliwy autobus

W dniu 17 października 2013 r. uczniowie klas 2a i 2e wraz z p. J. Byczyńską-Kozioł, p. K. Ptaszyńską i p. I. Wiśniewską-Mróz uczestniczyli w projekcie „Poznaj język i kulturę zachodniego sąsiada. Deutsch. Warum nicht? Wesoły autobus”.
Projekt został przygotowany i przeprowadzony przez Katedrę Antropologii Dzieła Literackiego i Germanistyki, Instytut Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Ośrodek Szkolenia Języka Niemieckiego Deutsche Schule.
Start „Wesołego autobusu” miał miejsce na parkingu przy Novym Kinie Siedlce. Trasa przejazdu przebiegała obok kościoła św. Stanisława, pałacu Ogińskich, katedry pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Muzeum Regionalnego. W trakcie przejazdu studenci germanistyki oraz uczniowie Deutsche  Schule opowiadali historię mijanych zabytków w języku niemieckim. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie z kustoszem wystaw w Muzeum Regionalnym, który również opowiadał w języku niemieckim. W trakcie wycieczki uczniowie brali udział w quizie, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywali upominki.
Nasi uczniowie sprawili tak dobre wrażenie, iż zostaliśmy już zaproszeni do udziału w „Grze miejskiej”, która planowana jest na przyszły rok.

Skip to content