Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada nasi uczniowie, dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości. Ten  ważny dla nas wszystkich dzień, rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Józefa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Siedleckiego ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego. Wśród licznych delegacji nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Po mszy świętej przemaszerowaliśmy ulicami miasta pod pomnik Wolności. Tam Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski – podkreślił, że za każdym razem, gdy trzy słowa ze sztandarów „rozchodziły się”, na kraj spadały nieszczęścia, np. potop szwedzki, konfederacja targowicka. Jak zaznaczył prezydent, za każdym razem w trudnych momentach byli ludzie, którzy walczyli o wolność. Przedstawiciele naszej szkoły: pani dyrektor Magdalena Olszewska–Silna i uczniowie klas drugich złożyli pod pomnikiem wiązankę z biało–czerwonych kwiatów i zapalili znicz. Nad uczniami klasy II b i II d w czasie uroczystości sprawowały opiekę: p. Agnieszka Karpińska, p. Anna Nowak, p. Agnieszka Tomczyk–Gajewska i p. Aneta Tomaszewska.

Skip to content