Wizyta w „Domu nad Stawami”

Dnia 21.11.2013 roku wolontariusze z naszego gimnazjum wraz z opiekunem p. Agnieszką Karpińską uczestniczyli w Spotkaniu Naukowym Studenckiego Koła Historyków UPH „Zbrodnia Katyńska-pamiętamy”, które odbyło się Domu Opieki Społecznej „Domu nad Stawami”. Wysłuchali tam ciekawych wykładów na temat działań władz ZSRR wobec obywateli polskich w latach 1939-41, obozów jenieckich w ZSRR, zbrodniarzy NKWD. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film dokumentalny Instytutu Pamięci Narodowej „Zbrodnia bez kary”. Na zakończenie odbyły się prelekcje z udziałem potomków ofiar zbrodni katyńskiej skupionych w Stowarzyszeniu „Rodzina Katyńska”. W spotkaniu tym uczestniczyli również pensjonariusze Domu nad Stawami. Nasi wolontariusze mieli okazję poznać te miłe, starsze, często samotne osoby, potrzebujące dobrego słowa i rozmowy. Obiecali im kolejną wizytę już w przyszłym tygodniu, z okazji andrzejek.

Skip to content