Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach od 29.11. do 1.12. (piątek, sobota, niedziela) odbyła się sklepach spożywczych w Siedlcach Świąteczna Zbiórka Żywności  organizowana przez Banki Żywności.
Każdego roku podczas weekendu przypadającego zazwyczaj na przełomie listopada i grudnia w wybranych sklepach zbierana jest żywność. Zbiórce dodatkową wartość nadaje fakt, że cała akcja oparta jest w dużej mierze na pracy wolontariuszy. Przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurują uczniowie, którzy informują klientów o idei akcji. Klienci są zachęcani do i podarowania choćby jednego produktu. Zebrana żywność trafia do magazynów Banków Żywności. Stamtąd odbierana jest przez organizacje zajmujące się dożywaniem.
W akcji tej jak co roku udział wzięli również nasi wolontariusze. Tym razem było tylu chętnych do pomocy innym, że zbieraliśmy żywność w aż trzech sklepach. 27 naszych uczniów z klasy IIIf, IIIg, IIe i IIa wspierało akcję w sklepie PSS przy ulicy Poniatowskiego i Chrobrego oraz w  Tesco przy ulicy Jagiełły.
Kierownictwo Banku Żywności oprócz paczek przedświątecznych, którymi wesprze najuboższe rodziny uczniów naszego gimnazjum, zaprosiło przedstawicieli wolontariatu na wywiad radiowy i spotkanie z panią wiceprezydent Siedlec Anną Sochacką. Wyróżniono nas w ten sposób za długoletnią  współpracę.

Skip to content