Pocztówki Poetyckie

Tylko co to takiego poezja?
Niejedna chwiejna odpowiedź
na to pytanie już padła.
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
jak zbawiennej poręczy.
Wisława Szymborska

6 grudnia 2013 r. w CKiS  odbyło się niezwykłe wydarzenie kulturalne przygotowane przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż” ph. „Młodzieżowy Kiermasz Literacki – Pocztówki Poetyckie”.
Wiersze, których wysłuchaliśmy, powstały podczas warsztatów prowadzonych w szkołach przez siedleckich poetów: p. Barbarę Maksymiuk i p. Krzysztofa Tomaszewskiego.  W sztuce zapisu lirycznego obrazu świata wzięło udział ponad 400 uczniów. Do prezentacji w formie „pocztówek poetyckich” zakwalifikowano wiersze 48 autorów z 16 szkół. W gronie laureatów konkursu znalazły się trzy uczennice naszego gimnazjum: Maria Weronika Podniesińska- kl.2a, Magdalena Kisielińska – kl.3c i Marta Wymiatał- kl.3c. Wiersze młodych autorów czytali poeci Witraża.
Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce usłyszeliśmy  piosenki w wykonaniu Magdy Solnicy, Agnieszki Skup, Magdy Kniotek i Żenety Redes-Dłuskiej. Oprawę muzyczną spektaklu opracował – Konrad Wiśniewski (absolwent naszego gimnazjum).

Skip to content