IV Siedlecki Konkurs Piosenki GOSPEL

W dniu 20 marca 2014 r. w Sali Widowiskowej Podlasie odbył się Koncert Finałowy Czwartej Siedleckiej Gospeliady, której organizatorami jest Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące  im. Bolesława Prusa w Siedlcach.
To niezwykłe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, pana Wojciecha Kudelskiego, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach i wydawnictwem Oxford University Press oraz Pearson.
Tematyka wykonanych utworów odnosiła się do kluczowych wartości w życiu człowieka. Usłyszeliśmy więc utwory, które mówiły o pokoju, tolerancji, miłości, godności, szacunku, przyjaźni oraz pomocy potrzebującym. Koncert miał charakter konkursu, podczas którego wyłoniono laureatów oraz przyznano nagrody w dwóch kategoriach: licea oraz gimnazja.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła, po brawurowym wykonaniu piosenki Hillsong United ‘Oceans’, Monika Ratuska z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. Towarzyszyli jej: Damian Kryński, akompaniując na fortepianie oraz Piotr Posiadała, który grał na gitarze. II miejsce przypadło Magdalenie Chmielewskiej z ZSP nr 3 im. S. Staszica w Siedlcach, a na miejscu III uplasowała się Julia Jaroszczyk z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce, piosenką ‘Read all about it’, wyśpiewała bezkonkurencyjna Izabela Księżopolska z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie.
Miejsce II przypadło Agnieszce Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, zaś III miejsce zajęła Aleksandra Rak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach. Wyróżnienie trafiło do Olgi Ślepowrońskiej z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.
Składamy serdeczne gratulacje laureatom i ich opiekunom, a także dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspaniały koncert  i niezapomniane wrażenia.
Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są: pani Aneta Klepacka – Miler, nauczycielka języka angielskiego z I LO im. B. Prusa w Siedlcach oraz pani Weronika Paczuska, nauczycielka języka angielskiego z PG1 im. KEN w Siedlcach.

Skip to content