Kolejny sukces w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”!

Uczennica klasy IIe Kamila Jaworska przystąpiła w tym roku do XX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” organizowanym pod patronatem miasta Siedlce i otrzymała w nim wyróżnienie. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 28 uczniów. Musieli oni zaprezentować się przed komisją konkursową, która wyłoniła zwycięzców.
Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zainicjowany został 18 lat temu w Warszawie. Jego głównym celem jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy. W kolejnym roku do konkursu przystąpiło już 30 miast z różnych stron Polski a wśród nich Siedlce. Obecnie organizatorami konkursu jest blisko 70 miast i 15 powiatów. Jest on organizowany na dwóch szczeblach: samorządowym oraz centralnym. Ten ostatni ma charakter ogólnopolski. Na każdym z nich, zgodnie z nazwą konkursu, komisje mogą przyznać 8 tytułów laureata oraz wyróżnienia. W historii konkursu miasto Siedlce ma już łącznie 97 laureatów, w tym 3 szczebla centralnego. W historii naszej szkoły mamy już 11 laureatów i 3 wyróżnienia.
Kamilę do konkursu przygotowała p. Agnieszka Karpińska i p. Bogumiła Panufnik. Gratulujemy uczennicy, jej rodzicom i opiekunom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content