Apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II

papa28 kwietnia 2014 roku społeczność naszego gimnazjum uczestniczyła w apelu poświęconym jednemu z najwybitniejszych Polaków XX wieku, następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – świętemu Janowi Pawłowi II, którego 27 kwietnia Ojciec Święty Franciszek wyniósł na ołtarze jako świętego wraz papieżem Janem XXIII.
O godz. 12 uczniowie i nauczyciele wspólnie odmówili modlitwę Anioł Pański. Została wyświetlona prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z życia świętego Jana Pawła II. Następnie wszyscy odśpiewali jedną z ulubionych pieśni papieża – Barkę.
Była to również okazja do wysłuchania słów naszego wielkiego papieża – rodaka, a przede wszystkim fragmentu homilii  z 12 czerwca 1987 roku z Westerplatte skierowanej do młodzieży.
Niech postać nowego świętego i jego nauczanie nie będzie nam obojętne. Zapragnijmy lepiej go poznać i zaprzyjaźnijmy się z nim. Święty Jan Paweł II jest w domu Boga Ojca. Prośmy go o wstawiennictwo w naszych codziennych i niecodziennych sprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content