Dzień Europy

9 maja, jak co roku, odbył się w naszej szkole Dzień Europy. Tradycyjnie wzięły w nim udział klasy drugie. Każda z nich miała za zadanie zaprezentowanie wybranej stolicy państwa Unii Europejskiej.
Klasa IIa przygotowała prezentację o Paryżu, IIb o Londynie, IIc o Warszawie, IId o Atenach, IIe o Wiedniu, IIg o Rzymie. Widzowie mogli posłuchać legend związanych z dziejami miast oraz ciekawostek ich dotyczących, obejrzeć plakaty ukazujące najbardziej reprezentatywne zabytki. Oprócz tego drugoklasiści przygotowali wystawy, na których umieścili przedmioty charakterystyczne dla kultury państw prezentowanych stolic.  Wszystkie klasy wywiązały się z zadania, wykazując się dużą pomysłowością i starannością w przygotowaniu występów, ale widzom najbardziej podobała się legenda o powstaniu Aten zaprezentowana przez klasę IId.
Dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowanie prezentacji oraz tym wychowawcom i nauczycielom, którzy służyli młodzieży pomocą.
Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Woźnica, Agnieszka Karpińska, Dorota Kępa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content