Wycieczka do Anglii

W dniach 5 – 11 maja 2014 roku odbyła się wycieczka do Londynu – stolicy Wielkiej Brytanii i Stratford-upon-Avon – miejsca urodzin Williama Szekspira. Wycieczka została zorganizowana we współpracy z Publicznym Gimnazjum w Nowym Dworze Gdańskim. W wycieczce uczestniczyło ogółem 41 uczniów, z czego z Siedlec pojechało 28. Celem wycieczki było poznanie Londynu i jego głównych atrakcji turystycznych. W czasie naszej wyprawy odwiedziliśmy Katedrę Świętego Pawła, Twierdzę Londyńską, gdzie zobaczyliśmy między innymi klejnoty królewskie, spacerowaliśmy po London Bridge, przy budynku Parlamentu i Big Bena oraz Pałacu Buckingham. Jechaliśmy podniebną karuzelą – London Eye, skąd podziwialiśmy panoramę Londynu. Byliśmy w Opactwie Westminsterskim, miejscu koronacji Królowej Elżbiety II i pochówku wielu władców. Zadumaliśmy się chwilę w tzw. Kąciku Poetów, gdzie swoje miejsce spoczynku ma wiele osobistości z dziedziny literatury i muzyki. Londyn to również piękne parki. My odwiedziliśmy Green Park i Hyde Park, gdzie w otoczeniu przepięknej zieleni odpoczywaliśmy podczas przerw w zwiedzaniu. Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy oglądać liczne wystawy związane z kolejnymi etapami ewolucji np. wystawę dinozaurów, rozwoju morskich ssaków, kamieni szlachetnych i minerałów.
Jeden dzień naszej wycieczki spędziliśmy w małym, uroczym miasteczku Stratford nad rzeką Avon, miejscu urodzenia Williama Szekspira. W muzeum, które mieści się w domu Szekspira, obejrzeliśmy liczne zgromadzone pamiątki, jak również odwiedziliśmy domy jego wnuczki i żony. Udaliśmy się również do Katedry, gdzie znajduje się grób mistrza.
W trakcie wycieczki uczniowie stale doskonalili znajomość języka angielskiego. Mieszkając u rodzin angielskich mieli okazję zetknąć się z codziennym językiem i realiami życia Brytyjczyków. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i chęci do dalszego poznawania tego pięknego kraju.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej wycieczki i galerii zdjęć.

Opiekunowie: Monika Walęcka, Julita Byczyńska-Kozioł i Małgorzata Ponikowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content