Rowerowy Piknik Integracyjny

Do galeriiW sobotę, 7 czerwca już po raz drugi odbył się rajd rowerowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach.
Celem imprezy była popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocja obiektów historycznych okolic Siedlec, a także upowszechnianie wiedzy o najbliższych szlakach i ścieżkach rowerowych. W wycieczce rowerowej wzięli udział nauczyciele ze szkół gimnazjalnych z rodzinami, uczniowie i zaproszeni goście, a wśród nich wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki. Bezpieczeństwo podczas przejazdu przez miasto zapewnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach. Kilka uwag na temat bezpiecznego ruchu w grupie rowerzystów wygłosił Andrzej Wojtowicz, nauczyciel z PG 1, pomysłodawca przedsięwzięcia. Trasa wiodła początkowo ulicami miasta, następnie przez Żelków, Cisie, gdzie uczestnicy zatrzymali się przy zabytkowym XIX w. pałacu i parku, aby dotrzeć do gościnnego jak zwykle Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Po zabytkowym dworku i przyległym terenie oprowadził uczestników dyrektor Reymontówki – Marek Błaszczyk, który zwrócił uwagę na wystawy malarstwa znajdujące się w salach dworu. Kolejny etap na trasie to wizyta w miejscu pamięci narodowej – koncentracji partyzantów AK w czasie Akcji Burza 24 lipca 1944 r. W drodze powrotnej była możliwość obejrzenia zbiorów w Muzeum Pożarnictwa, które mieści się w Kotuniu. Na zakończenie rajdu dyrektor szkoły – Magdalena Olszewska – Silna wręczyła uczestnikom drobne upominki przekazane przez Urząd Miasta Siedlce i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. W słońcu i dobrych humorach wszyscy bezpiecznie wrócili do domów przejechawszy około 35 km. Rowerowy Piknik Integracyjny to przede wszystkim dobra zabawa i rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na kolejny zapraszamy za rok.

Informacja na stronie miasta Siedlce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content