PG1 na obchodach Siedleckich Dni Drzewa 2014

W dniu 10 czerwca 2014 r. w Parku Miejskim Aleksandria nastąpiło uroczyste nadanie imion drzewom – Pomnikom Przyrody. Kilka miesięcy wcześniej został ogłoszony konkurs na najciekawsze imię dla drzewa i tym sposobem uczniowie klasy 2a zapisali się w historii Siedlec. To właśnie ich imiona zostały uznane za najciekawsze. Jako pomysłodawcy imion nasi uczniowie stali się nie tylko „rodzicami chrzestnymi” drzew ale także wraz z Klubem Ekologicznym Podlasie uczestniczyli w spotkaniu w siedleckim parku. Pierwsze drzewo to dąb, który uzyskał miano Pomnika Przyrody w roku 1973. We wtorek nadano mu imię El Greco. Drugie drzewo to Surmia będąca pomnikiem Przyrody od 1995 roku. Przyjęła imię Aleksandra. Pod opieką naszego gimnazjum znajduje się jeszcze inne drzewo – prawdopodobnie najstarsze w parku – jest to grab – Jacek – mający ok. 260 lat. Po oficjalnej uroczystości uczniowie 3a udzielili wywiadu dla Telewizji Wschód, zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce przyrodniczej.

Więcej informacji na stronie TVSiedlce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content