Nowy rok szkolny 2014/2015 się zaczął

Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 8.00 uroczystą mszą świętą  rozpoczęliśmy rok szkolny 2041/2015.
Inauguracja roku szkolnego dla klas pierwszych rozpoczęła się o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej, a uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach. Młodzież  klas pierwszych powitała dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska-Silna. Życzyła owocnej pracy, wiary we własne siły, osiągnięć w nauce i konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych. Starsi koledzy życzyli pierwszoklasistom samych szóstek i piątek oraz zapewnili, że gimnazjum stanie się niedługo ich ulubioną szkołą, a nauka przyniesie satysfakcję i zadowolenie.
Uczniowie klasy 2d przygotowali część artystyczną, która składała się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była 75 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Uczniowie zobaczyli jak wyglądała zburzona Warszawa, wysłuchali wierszy i piosenek poświęconych tematyce wojennej oraz zobaczyli fragment poświęcony tajnemu nauczaniu. Uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć poległych na frontach drugiej wojny światowej. Tradycją naszej szkoły jest składanie kwiatów i zapalanie zniczy przed tablicą upamiętniającą siedzibę gestapo w latach 1939-1944   przy ulicy Prusa w Siedlcach.
Druga część uroczystości  to pożegnanie wakacji. Czas swobody dobiegł końca, o czym przekonały młodzież piosenki i ostatni sygnał „Lata z radiem”. W działaniach artystycznych poza uczniami z klasy 2d uczestniczyły: Anna Chilczuk, Olga Ślepowrońska, Maria Szaniawska, Patrycja Łukaszuk.  Dekoracje wykonała pani Bożena Prachnio,  nagłośnienie  akademii  pan Andrzej Wojtowicz i uczniowie klasy 2a: Dominik Szymkiewicz, Jakub Hryciuk, Patryk Piskorz.

Skip to content