Dzień Języków Obcych

W 2001 roku Rada Europy zdecydowała się ustanowić dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. To wspaniała okazja, aby zwrócić uwagę, jak ważną rolę odgrywa we współczesnym świecie znajomość języków. Dzięki tej znajomości mamy możliwość porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata, mamy również lepszy dostęp do wiedzy, nauki, rozrywki oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata stają się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.
Z tej okazji młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych. Przedstawiciele klas I, II i III rywalizowali w konkursach w języku angielskim i niemieckim. Konkurencje polegały m.in. na uzupełnieniu i uporządkowaniu tekstów piosenek, poprawnym przeczytaniu łamańców językowych czy rozpoznaniu produktów spożywczych i podaniu ich nazw w języku angielskim i niemieckim. Wszyscy doskonale się bawili. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że zwyciężyły następujące klasy:

W kategorii klas I W kategorii klas II W kategrii klas III
miejsce I – 1e miejsce I – 2a miejsce I – 3d
miejsce II – 1c miejsce II – 2f miejsce II – 3a
miejsce III – 1b miejsce III – 2b miejsce III – 3e

 Dzień Języków Obcych był również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. “Poznajemy kraje niemieckojęzyczne”. Oto nagrodzeni uczniowie:
miejsce I – Natalia Somla 2e i Kamil Biardzki 3g
miejsce II – Agata Myrcha i Emilia Kowalczyk 3c
miejsce III – Aleksandra Krawczyk 3e i Marta Chłopek 3b
Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. “Przyszłość gimnazjalisty – czyli uczcie się języków obcych” przygotowane przez uczniów klasy 3e, którzy swoją wspaniałą grą aktorską i humorem przekonali kolegów i koleżanki, że warto uczyć się języków. Po przedstawieniu wystąpiła uczennica klasy 3a – Olga Ślepowrońska z piosenką w języku niemieckim pt. “Millionen Lichter”. A na koniec uczniowie klas 2f i 2d zaprezentowali scenki sytuacyjne, które wprawiły widownię w bardzo radosny nastrój.
Przedstawienie oraz scenki można zobaczyć oglądając przygotowany film. Zachęcamy do jego obejrzenia rodziców i nauczycieli.

Dzień Języków Obcych zakończył się degustacją tradycyjnych potraw i wypieków pochodzących z krajów anglo- i niemieckojęzycznych, przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. Szczególnie gorąco pragniemy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i poprowadzenie Dnia Języków Obcych.
Galerię zdjęć można zobaczyć na blogu języka angielskiego English Zone.

Skip to content