XIV Dzień Papieski w naszym gimnazjum

W dniu 16 października 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie.
Wdzięczni Bogu za każdy rok pontyfikatu św. Jana Pawła II włączyliśmy się w naszym gimnazjum w budowę „żywego pomnika” Ojcu Świętemu. W 36 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową zorganizowaliśmy kiermasz domowych wypieków pod hasłem „Papieskie kremówki”. W ten sposób wsparliśmy  kolejny raz fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która opiekuje się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z ubogich rodzin z małych miejscowości.
Młodzież przy pomocy rodziców przygotowała tak bogatą ofertę ciast, że mogłaby przebić możliwości niejednej cukierni. Na łakomczuchów czekały rozpływające się w ustach serniki, sezonowe szarlotki, czekoladowe murzynki, wszelkiego rodzaju kremowe przekładańce i ogromna oferta przeróżnych ciastek, babeczek, rogalików i mufinek. Trudno wszystko spamiętać, ponieważ każda z 18 klas naszego gimnazjum przygotowała coś pysznego. Klasa rekordzistka – IIIe zdobyła najwyższe podium z kwotą 146 zł, które udało się uzbierać ze sprzedaży słodkości. Liczy się jednak każda złotówka ofiarowana na dobroczynny cel.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta.
W tym roku  zasililiśmy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotą 1057 zł 60 groszy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i już zapraszamy na kontynuację akcji w przyszłym roku.
Agnieszka Karpińska, Bogumiła Panufnik, Marina Winogradowa

Skip to content