XII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły

W czwartek, 16 października w ramach obchodów Dnia Papieskiego, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się XII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II „Słowo – Dar i Tajemnica”. Wśród  39 recytatorów z całego regionu znalazło się troje przedstawicieli naszego gimnazjum wyłonionych w wyniku eliminacji szkolnych:
Monika Mirosław kl. 1b  (opiekun –  p. Beata Pniewska)
Katarzyna Kordecka kl.2a i  Jakub Omelańczuk kl. 1a (opiekun p. Małgorzata Jaroszczyk).

Komisja artystyczna w składzie: Agnieszka Osmólska-Ilczuk (dziennikarka Katolickiego Radia Podlasie) Robert Protasewicz (aktor/reżyser), Maciej Czapski (aktor/reżyser) jedno z wyróżnień przyznała Jakubowi Omelańczykowi, któremu my także gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu ufundował Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda i Katolickie Radio Podlasie. Wszyscy wykonawcy otrzymali też upominki (gadżety) od Centrum Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Skip to content