Wyjazd na spektakl „Frankenstein”

Wyjazdy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 na spektakle grupy Theatre Britain stały się już tradycją. Początkowo miejscem gościnnych występów był warszawski Teatr Bajka, a od kilku lat jest nim Teatr Buffo.
W minionych latach mieliśmy okazję zobaczyć adaptacje zarówno klasycznych jak i współczesnych dzieł literatury brytyjskiej takich jak np: Piotruś Pan, Oliwier Twist, Opowieść wigilijna czy Dr Jakyll and Mr Hide.

15 października 2014 r. obejrzeliśmy spektakl „Frankenstein” na podstawie powieści brytyjskiej pisarki Mary Shelly w reżyserii Paul’a Stebbings’a, do którego poruszającą muzykę oraz efekty dźwiękowe przygotował Paul Flash. Dzieło łączy w sobie elementy komedii i dramatu. Porusza kwestie moralne pracy naukowców, pojawiają się m.in. wątek miłosny oraz próby ucieczki przed śmiercią. W rolach głównych wystąpili aktorzy brytyjscy: Mag Travers, Kieran Mortel, Gareth Fordred oraz George McLean.
Byliśmy w Warszawie dzień po meczu piłki nożnej Polska-Szkocja.  Zobaczyliśmy dość licznych kibiców szkockiej drużyny noszących dumnie stroje narodowe, sławne ‘kilt’y’, których nazwanie „spódnicami” uznane by było za obraźliwe.
A ponadto, jak widać na załączonej fotografii, byliśmy świadkami spotkania naszych gwiazd sportu z gwiazdą polskiego kina i telewizji.
Niektórzy z uczestników wyjazdu już zgłosili chęć obejrzenia kolejnego spektaklu w języku angielskim. Tak więc dziękujemy p. W. Paczuskiej, p. B. Prachnio i p. D. Socik za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i z niecierpliwością czekamy na nowe adaptacje i propozycje grupy Theatre Britain.

Skip to content