Dzień Pluszowego Misia

Dziś, 25. listopada 2014 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 112 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.
Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.
Do obchodów tego sympatycznego święta przyłączyli się także uczniowie wraz z nauczycielami z PG1 i w tym dniu przynieśli do szkoły swoje ulubione misie. Każdy, kto miał ze sobą przytulankę, był zwolniony z odpowiedzi ustnej. Tego dnia w naszym gimnazjum było wiele radości i śmiechu.

Skip to content