Święta Bożego Narodzenia w Niemczech

W dniu 16 grudnia 2014 roku w czytelni młodzież naszego gimnazjum obejrzała montaż słowno-muzyczny „Boże Narodzenie w Niemczech i w Polsce”. Spektakl przybliżający tradycje bożonarodzeniowe w Niemczech został przygotowany przez uczniów z klasy 2d: Dominikę Kalicką, Bartosza  Maciołek, Gabrielę Sawicką, Julię Wnuk oraz Aleksandrę Wysokińską.
Oprócz wspaniałej gry aktorskiej uczniowie oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać pięknie zaśpiewanych kolęd w języku niemieckim w wykonaniu Aleksandry Lipińskiej z kl. 1e, Anny Chilczuk z kl. 2f , Olgi Ślepowrońskiej z kl. 3a oraz Patrycji Łukaszuk z kl. 3e przy akompaniamencie instrumentalnym Aleksandry Lipińskiej z klasy 1e oraz Jakuba Uziębło z klasy 1b.
Przedstawienie było również okazją do skosztowania tradycyjnych wypieków świątecznych przygotowanych przez uczennice klasy 2a, 2f oraz 3e.
Bardzo dziękujemy młodzieży za udział w spektaklu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt. Podziękowania składamy p. J. Hardej, p. E. Kożuchowskiemu, p. B. Panufnik oraz uczniowi klasy 2d Karolowi Rychlikowi za pomoc w udekorowaniu czytelni. Wieńce adwentowe wykonali uczniowie kl. 3g – Kamil Biardzki i Olga Cielemęcka oraz Maria Szaniawska z kl. 3a.
Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim. Na konkurs wpłynęło 20 prac. Najładniejszą kartkę przygotowała Aleksandra Wysokińska z kl.1e.
II miejsce zajęła Dominika Kalicka z kl. 2d a III miejsce Dominika Składanowska z kl.1e. Zostały również przyznane dwa wyróżnienia dla Moniki Mirosław z kl. 1b oraz Wiktorii Turskiej z kl. 2c.

Gratulujemy!
Nauczyciele języka niemieckiego

Skip to content